Готель «Національ». Since 1903

Готель "Національ" був побудований відомим російським архітектором Олександром Івановим, членом Імператорської Академії мистецтв. Перших гостей у готелі вітали у 1903 році. Вартість будівництва готелю становила близько одного мільйона рублів, що на той час було величезною сумою грошей навіть для найбагатших людей.

Дуже скоро готель "Національ" став надзвичайно популярним серед російських бізнесменів завдяки своїй розкоші, ресторану та високому рівню обслуговування. На той час це був єдиний готель у місті з ліфтом. Після революції в 1917 році, готель став резиденцією уряду більшовиків та високопоставлених комуністичних лідерів, таких як Володимир Ленін та його оточення.

У 1930-х роках було прийнято рішення розпочати роботи з реставрації готелю, оскільки революція та час привела його до занепаду та розрухи. В цей час номери люкс були декоровані шедеврами мистецтва з націоналізованих садиб дворян, палаців аристократії і королівської родини. Саме тоді в готелі розмістили меблі, картини і предмети декоративного мистецтва музейної цінності, які і досі там зберігаються.

Протягом усього радянського періоду готель "Національ" був візитівкою Москви. У ньому зупинялися відомі політичні діячі, дипломати та просто важливі персони під час свого перебування у столиці Союзу. Готель так і залишився недоступним для звичайних людей та туристів, та був спрямований на обслуговування лише ВІП персон.

У 1991 році готель "Національ" був закритий на реконструкцію, яка тривала чотири роки до його повторного відкриття. У травні 1995 року, коли готель знову відкрили, його зовнішній вигляд та внутрішні декорації залишились таким ж, як це було в 1903 році. Проте, насправді, це уже був зовсім інший готель з точки зору сучасності обладнання та послуг. Тепер у ньому розміщена високотехнологічні засоби пожежогасіння, складна система безпеки та зв'язку.

Рівень гостинності кожного готелі можна оцінити по гостях, що у ньому проживали. Після завершення реконструкції, гостьова книга "Національ" збагатилася іменами президента Франції Жака Ширака і прем'єр-міністра Ліонеля Жоспен. У ньому також проживали глава іспанського уряду Феліпе Гонсалес, президент Польщі Олександр Кваснєвський, американський міністр енергетики Франциско Піна і багато інших провідних світових політиків. Не оминули увагою готель і численні зірки сцени і кіно - Катрін Деньов, Майкл Йорк, П'єр Рішар та багато інших.